IDEA 

Noc detektywów ma być oczywiście dobrą zabawą, pozytywne wrażenia stanowią bowiem podstawę budowania wizerunku biblioteki, książki i autora. Wychodzimy z założenia, że młodzi detektywi, opuszczając bibliotekę, mają powiedzieć sobie: Fajnie było! To element budowania pozytywnego wizerunku instytucji związanej z kulturą. 

Sama impreza ma za zadanie uczyć młodych ludzi działania w grupie, planowania i cedowania zadań, przywództwa i negocjacji. Zmusza także do skupienia nad zagadkami w sytuacji deprywacji – w nocy, gdy senność narasta. 

Wartością dodaną imprezy jest spory pakiet wiedzy z różnych dziedzin: od geografii, przez wiedzę dotyczącą różnorodności kultur, świadomość pracy pisarza czy publicysty, aż do elementów logiki. Wszystko to przeplecione jest odwołaniami do książki jako źródła wiedzy i refleksji. 

Młodzi ludzie wychodzą także z biblioteki/szkoły ze świadomością, że nie każdy i nie zawsze wygrywa. Zwycięzca jest jeden, ale doświadczenie stanowi szczególną, niepoliczalną wartość, uchylając coraz szerzej drzwi do zrozumienia świata.  

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now