Książki

Książka posyła rodzeństwo ośmiolatków do starego pałacu, który jest remontowany pod nadzorem ich wujka. Nocą dzieci dostrzegają w pałacowej, zamkniętej wieży światło – i oczywiście postanawiają to sprawdzić. Z pomocą nowopoznanego kolegi, Zaida, uciekiniera z objętej wojną Syrii, tropią tajemniczego upiora, który krąży w baszcie, stanowiącej niewielką galerię obrazów.  Część książki to prosty tekst - część stanowi komiks. 

Dlaczego dzieci nie mogą powiedzieć rodzicom o podejrzeniach? ​Kim jest kaszlący struś? Dlaczego kot kicha glutami? Czy niedźwiedzie potrafią wisieć za łapki pod sufitem? Jak zapobiec zuchwałej kradzieży w zamku? Czy klucz może być z kiślu? 

Zagadka kaszlącego upiora

2019

Michał Boym, siedemnastowieczny jezuita ze Lwowa, dotarł w najdalsze zakątki Chin i wsławił się mądrym, wyważonym i naukowym opisem Państwa Środka.

Polski botanik, biolog i etnolog opanował dwa najważniejsze języki chińskie, dzięki czemu mógł sporządzić ogromną ilość zapisków dotyczących kultury, historii, geografii i medycyny obcej nam cywilizacji. Niestety - część materiałów Boyma zatonęła w drodze, inne utknęły na trzy stulecia w watykańskich archiwach, każąc późniejszym podróżnikom na nowo odkrywać zbadany już wcześniej przez naszego rodaka ląd.

Książka napisana wespół z Jackiem Pałkiewiczem

Michał Boym - poseł chińskiego cesarza

2016

Spokojne wakacje   i   Amulet pecha

1991/2015 i 2016

Przygody trzech przyjaciół, którzy po raz pierwszy wyruszają bez rodziców na wakacje. Jadą na mazury do cioci-babci, by natychmiast wplątać się w śledztwo prowadzone nocami w ruinach krzyżackiego zamku. 

W części drugiej lądują także nad jeziorem, ale wbrew woli - uprowadzeni przez szajkę, której nadepnęli na odcisk. W jaki sposób nie tylko radzą sobie z przeciwnościami, ale i pomagają innym? Jak młodzi chłopcy mogą uratować komuś życie? Czy mały koralik może odmienić los smutnej dziewczynki? 

Benedykt Polak  

- pierwszy polski podróżnik

2015

Benedykt Polak to pierwszy znaczący polski podróżnik. Na dekadę przed urodzeniem Marco Polo odbył osiemnastomiesięczną podróż do Mongolii, towarzysząc papieskiemu legatowi, Janowi di Carpini, w poselskiej misji.

Piechotą i konno, z wrocławskiego klasztoru franciszkanów, przez Ruś i dzisiejszy Kazachstan dwaj mnisi, eskortowani przez tatarskich wojowników, dotarli do nieznanego Europie świata koczowniczych plemion, przemierzając niemal całe terytorium największego podówczas lądowego imperium świata. Relacje z tej pełnej niebezpieczeństw wyprawy zostały spisane natychmiast po powrocie Benedykta, odczarowując baśniowo-demoniczny obraz, jaki pokutował w kręgach cywilizacji chrześcijańskiej od kilkuset lat. Hordy mongolskie - choć nadal groźne i siejące popłoch - odarte zostały z nimbu piekielnej tajemniczości, stając się w oczach europejskich strategów zwykłą, doskonale wyszkoloną, armią. Armią do pokonania.

Napisana wespół z Jackiem Pałkiewiczem

Zaklęcie dla Golema – Praga

2013, 2020

"Zaklęcie dla Golema. Praga" to pierwsza część serii przygodowej: "Zagadki i Tajemnice". Akcja każdej z pięciu części rozgrywa się w innym europejskim mieście. Tym razem wysłaliśmy autora do Pragi, by opisał przygody trójki wyjątkowo bystrego rodzeństwa: 10- letniego Dominika i jego młodszych sióstr bliźniaczek: Uli i Wery, którzy z teczką pełną tajemniczych zapisków zostawionych im w spadku przez dziadka, podczas swych podróży po Europie (oczywiście w towarzystwie rodziców), rozwiązują zagadki, wyjaśniają tajemnice i poszukują zaginionych dzieł sztuki...

Diamentowy pościg

2009

Dlaczego lekkomyślna Wiki "pożyczyła" z doskonale chronionego pomieszczenia naszyjnik z bezcennym brylantem? Czy Julka, niewidomy Daniel i Kuba z młodszym bratem Benkiem zdołają jej pomóc, gdy pojawia się problemy? Jakie tajemnice kryje w sobie stary dwór?

W remontowanym dworze spotykają się dzieci osób prowadzący prace. Pochodzą z różnych środowisk, z metropolii i wiosek, z rodzin o bardzo różnym statusie materialnym. Mimo nieporozumień łączy je wspólne zadanie, które muszą wykonać w ciągu kilku godzin. 

czy niewidomy chłopiec może zostać przywódcą grupy? Jak nowoczesny komputer pomoże w rozwikłaniu historycznej zagadki? Kto się boi - a kto nocą wejdzie do stuletniego grobowca? 

 

Całe złoto El Dorado

2013

Legendarne El Dorado od czasów konkwisty chronione jest przez inkaskie tajne stowarzyszenie. Celem tej grupy jest zatarcie śladów wiodących do Miasta Złota.
Znany podróżnik, Jacek Paluchiewicz, przedziera się ze swoją wyprawą przez dżunglę. Wszyscy wiedzą, że ich celem jest zlokalizowanie legendarnego Paititi. Ale tylko szef wyprawy zdaje sobie sprawę, że stawka jest znacznie wyższa.
W Andach, w rejonie, który Palki od dwóch lat uznawał za prawdopodobną lokalizację El Dorado, rozbił się tajny wojskowy samolot, przewożący selektywny wirus genetyczny.
Pościgi, walki i tajemnicze obrzędy przenoszą czytelników z dżungli do miast Południowej Ameryki, do Watykanu i Waszyngtonu.

Mimo fikcyjnej akcji, fabuła oparta jest na efektach autentycznych ekspedycji, w których wziął udział autor. Jako asystent jacka Pałkiewicza przemierzył w skrajnych warunkach dorzecze Amazonki, przedzierał się przez mokradła, budował schronienia w sercu selvy i pływał indiańskimi łodziami, by na bagnach łapać kajmany.

To prawdziwe kino akcji, połączone z rzetelnym opisem amazońskiej dżungli, wyglądu i obyczajów zamieszkujących ją plemion i sprawdzonych na własnej skórze trudach wyprawy przez niezmierzony ocean zieleni.

Książka rekomendowana przez Jacka Pałkiewicza!

trylogia   GRA

2002 2003  2004

Trzy opowieści o młodych ludziach, wchodzących w pełnoletność, którym los daje jeszcze jedną szansę, choć nie byli dotąd aniołkami. Otwierają oczy - i mogą być kim innym, gdzie indziej. Zamknąć za sobą furtki, zatrzasnąć bramy, zatrzeć ścieżki. 

Co więcej - nie mają wyboru, żadne z nich bowiem nie pamięta, kim jest, jak sie nazywa, ile ma lat i dlaczego potrafi to, co potrafi. 

Każde z nich walczy o wspomnienia, ale im więcej okruchów przeszłości układa się w mozaikę, tym mniej mają ochotę do tej przeszłości wracać. 

Czy jednak można zacząć wszystko od nowa, nie mówiąc choćby prostego "przepraszam" ludziom, których się skrzywdziło? 

Gra w trzy karty

Paweł budzi się w ciemnym pomieszczeniu. Nie ma bladego pojęcia, gdzie jest, jak długo tu leży. Co gorsza - nie może sobie przypomnieć, KIM jest! Z pomocą dziewczyny spotkanej w ciemnym lochu przypomina sobie swoje imię. I nic więcej! Wspólnie walczą o przetrwanie w niesprzyjających warunkach i o powrót wspomnień Pawła. Czy jednak ta wiedza przyniesie spokój?

Gra w dwadzieścia pytań

Kacper nie wie, jak znalazł się w szpitalu. Rozumie jednak, że jeśli natychmiast stąd nie ucieknie, nie wyjdzie z tej przygody żywy...

Gra w ciemno 

Karolina straciła pamięć w wypadku. Troskliwa rodzina próbuje jej przywrócić wspomnienia. Udaje się. Tylko czyja to pamięć?!

seria   PORACHUNKI Z PRZYGODĄ

1996 1997 1998 1999 2000 2001

Jajco, Pchełka, Pucek i Marta ścierają się z niebezpieczeństwami i przestępcami, wyruszając na ratunek swoim rówieśnikom. Z pomocą fotograficznej pamięci Jajca i jego wysokiego wtajemniczenia w karate, rozległej wiedzy Pchełki, dziwnych skojarzeń Pucka i zdrowego rozsądku Marty ratują życie uprowadzonym, zapobiegają katastrofie, pokonują okrutną sektę, niosą pomoc powodzianom i prowadzą akcję poszukiwawczą w jaskiniach. Spotykają przygodę za cenę ryzyka, którego nie boją się podjąć. 

Mroczny labirynt  Tajemnica deszczowej nocy  Czarna walizka  Kamienna pułapka 

Ostatnia zagadka  Trzy dni od teraz  Bezlitosna fala  Koszmarna przesyłka  

Wszystko w swoim czasie  Kolekcja Łowcy Cieni

seria   OPERACJA HYDRA

2004 2005 2006

Seria Operacja HYDRA ukazuje młodzieży zagrożenia, które realnie wokół nas istnieją. Ktoś powiedział: "Lepiej walczyć z diabłem, którego się zna, niż grać w kości nie wiadomo z kim". Dlatego autor nazywa po imieniu niebezpieczne środowiska i zachowania, pokazując jednocześnie szesnastoletnich ludzi, którzy stawili im czoło. I wygrali, ratując życie innym.

ŚCIEŻKA JANUSZA

Janusz ma za zadanie odnaleźć ogromną przetwórnię narkotyków. Dowiaduje się, że w najbliższych dniach pojawi się tam największa w historii kraju dostawa białej śmierci. Ma tydzień, by zapobiec zalaniu polskich szkół niebezpiecznym towarem. 

TROP KATARZYNY

Katarzyna wie, jaki los ma spotkać grupę jej rówieśniczek, które zniknęły z domów w ciągu ostatnich tygodni. Poszukując zaginionej córki ministra, musi na czas odnaleźć nie tylko ludzi, ale również dane, które zetną głowę Hydrze. 

TRASA MIRKA

Mirek ma odnaleźć dwójkę młodych ludzi uprowadzonych przez mroczną sektę. Przemierza Polskę świeżym jeszcze śladem. Nie może zmylić dróg - stawką jest ludzkie życie. Musi pokonać uciekający czas i zorganizowaną grupę przestępców.

DROGA EWELINY

Ewelina wnika w środowisko ludzi, którzy są skłonni uprowadzić dziecko, by sprzedać je bogatym obcokrajowcom. Wbrew prawu i poza wszelką kontrolą. Pora odnaleźć porwane dzieci.

ŚLAD WALDEMARA

Waldemar był pewien, że faszyzm to idea skompromitowana na zawsze. Nadeszła jednak chwila, gdy musi wejść w środowisko, które zbrodniarzy nazywa bohaterami a terrorystów – biznesmenami. Trzeba przekonać nastolatków, że są narzędziami w ręku przestępców.

TRAKT PATRYCJI

Patrycja wyrusza na poszukiwania skarbów. Musi je odkryć przed tymi, którzy odnaleziony majątek chcą zainwestować w handel narkotykami, rozwój kilku młodzieżowych grup przestępczych, porwania. Do skarbu prowadzi zawiła ścieżka, którą zostawił założyciel przestępczej grupy. 

© 2023 by Copywriter CV. Proudly created with Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now